מה יקרה למניית פייסבוק בחודש הקרוב?

האם כדאי או לא כדאי לקנות את מניית פייסבוק?

מי לא רוצה תשובה לשאלה הזו, כאן ועכשיו? ויותר מזה, מי לא מתיימר לתת תשובה? יש הטוענים שהמניה במחיר מציאה, ואחרים שטוענים שהמניה רק התחילה בירידות.

מי צודק? אז זהו, אף אחד לא באמת יודע, ואני רוצה להתייחס לסוגיה לשם שינוי קצת באווירת יולי אוגוסט וקוקטייל קיצי. 

הכירו את גרף תעודת הסל SPY שעוקבת אחרי מדד SP500 – המדד החשוב בארה"ב. על הגרף מותקן אינדיקטור סודי (ואמיתי לגמרי שאגלה בהמשך), שמנבא את תנועת המחיר העתידית. בכל פעם שמופיע עיגול כחול, המחיר יעלה ובכל פעם שמופיע עיגול צהוב, המחיר ירד. 

קל מאוד לראות שהאינדיקטור מדייק רוב הזמן ולאורך זמן. האם הייתם מאמינים לו וקונים על פיו מניות?

לפי האינדיקטור, המניה עכשיו היא קנייה חזקה! אבל האם הייתם קונים אותה על פי האינדיקטור הזה בלבד?

אז לפני שאתם עונים… תנו לי לספר לכם איך עובד האינדיקטור הזה: העיגולים הכחולים הם בימים שהירח מלא, העגולים הצהובים הם כשהירח מכוסה ואינו נראה. מתברר שכאשר הירח מתמלא יש למחירים בשוק נטייה לרדת וכאשר הוא מחסיר המחירים נוטים לעלות…. (אמיתי לגמרי ד״א).

למה אני מעלה את ה״אינדיקטור״ הזה?

הסיבה היא, כדי לשאול אתכם האם הייתם מבססים את ההחלטה שלכם רק על זה? כמובן שלא. כי תהליך קבלת החלטות צריך להיות קודם כל רציונלי ורק אח"כ לבקש את עזרת המזל.

אז הנה הנתונים האובייקטיבים:

החשיבה שלנו אומרת שאם נשקול לרכוש את פייסבוק במחיר הזה, זה יהיה קודם כל כי חברה עם מכפיל רווח של 27, ועם שיעור צמיחה ממוצע של 76% ברווח הנקי, בשלוש השנים האחרונות, נראה לנו מעניין.

אם נוסיף שולי רווח נקי של 39% וחפיר כלכלי רחב המשפר את סיכויי ההישרדות שלה, ואת העובדה שהמניה צנחה מהשיא שלה ב20% אז יכול להיות שיש לנו פה החלטה מושכלת, שאומרת: פייסבוק זו קנייה!

עכשיו אפשר להסתכל על הגרף ולומר "גם הירח איתנו ושיהיה במזל!!" מצד שני, אפשר לבוא ולומר שמכיוון שהחברה צופה שהירידה ברווחיות ובצמיחה תמשך גם ברבעון הבא, ייתכן ונגיע למסקנה שגם לאחר הירידה הדרמטית במחיר המניה, היא בסך הכל עברה ממצב של תמחור יתר לתמחור מלא, ולכן היא עדיין לא בגדר של הזדמנות קנייה, והירח והכוכבים לא ישנו זאת.

אז מה השורה התחתונה?

בכל פעם שאנחנו עומדים מול "פיתויים" בדמות אינדיקטורים מנבאי עתיד ואסטרטגיות נסתרות "העושות פלאים", אנחנו חוזרים לבסיס הפונדמנטלי, ומקבלים החלטות קודם כל על פיו.

אתם מוזמנים לקרוא את הסקירה החודשית באתר שלנו, ולקבל את ההחלטות החשובות, קודם כל על בסיס יציב ומקצועי.

אם אתם מעוניינים לקבל כלים אמיתיים לנהל את הכסף שלכם, אתם יותר ממוזמנים להגיע לכנס שלי "הזדמנויות השקעה בעולם של ריבית אפס".
לפרטים והרשמה לחצו כאן