סוף עונת הדו"חות הכספיים [או לאן הולך השוק בתקופה הקרובה?]

סוף עונת הדו"חות הכספיים ולאן שוק ההשקעות בארץ הולך מכאן?

בפוסט הזה אני רוצה להתייחס ולסכם את עונת הדו"חות הכספיים, ולבחון מה התוצאות מרמזות על כיוון השוק בתקופה הקרובה:

אז נכון להיום, מרבית החברות בשוק הישראלי כבר פרסמו את הדו"חות הכספיים שלהן לרבעון השני של 2018, וסה"כ אני יכול לציין שהייתה עונת דו"חות טובה.

כאשר אנו ניגשים לנתח את כדאיות ההשקעה בשוק, אני לוקח בחשבון שני פרמטרים חשובים:

1. מה מגולם במחירי השוק: כרגע השוק בארץ יחסית זול לאלטרנטיבות אחרות בחו"ל, ובטח יותר אטרקטיבי מהאג"חים בארץ, שמתומחרים גבוה מידי לטעמי.

2. התוצאות של החברות: בסה"כ ניתן לומר שהתוצאות היו טובות מאוד. כלומר, ההכנסות והרווחים עלו ואכן שוק המניות הישראלי עלה באגרסיביות – ומי שהיה חשוף אליו יצא נשכר.

עכשיו, כמובן שהשאלה שנשאלת היא – מה הלאה?

ובכן, לדעתי סיכוי טוב שהמומנטום יימשך, ואלו הן הסיבות שיתמכו בכך:

1. החברות ממשיכות להיסחר במחירים יחסית נוחים.
2. הגורם המרכזי שגרם לשוק לסגת אחורה בתקופה האחרונה היה פדיונות בקרנות הנאמנות של המניות הישראליות (בעיקר במניות הקטנות).

וכעת נוצר תהליך כפול:

חלק מהמניות הקטנות שירדו בעת האחרונה, פרסמו דו"חות מצוינים… השילוב של המחיר הזול והדו"חות הטובים הקפיץ אותם חזק, וברגע שהמניות בארץ עולות יש פחות פדיונות בקרנות הנאמנות. או במילים אחרות, פחות ידיים שמוכרות סחורה. לכן אני חושב שבתחרות הורדת הידיים בין הקונים למוכרים, כרגע רוב הסיכויים שידם של הקונים תהיה על העליונה, וקיים סיכוי די טוב שהמומנטום יימשך.

ועכשיו רגע של פרגון

כל הכבוד לדניאל בירנבאום – מנכ"ל סודה סטרים.

תותח שלקח חברה קטנה והפך אותה לחברה גלובלית מצליחה. אנחנו החזקנו בחברה כחלק מתיק המניות שאנו מנהלים ללקוחות כשירים (בלבד), כך שאנו מודים לו גם בשמם.

עד כאן צד האופטימי, אך תמיד גם חשוב להסתכל על הסיבות שקוראות לזהירות:

טראמפ, מלחמות הסחר ורצף העליות הארוך ביותר מזה זמן רב (בעיקר בוול סטריט).

לסיכום, למרות הזהירות הנדרשת, אנו יוצאים לרבעון הבא עם אופטימיות זהירה לגבי המניות בארץ. במקביל, אנחנו מאמינים שהאג"חים בארץ פחות אטרקטיביים, כאשר הרעיון הוא לצמצם את האפיק האג"חי ולהגדיל את האפיק האלטרנטיבי.

מכיוון שהאפיק האלטרנטיבי הפך להיות חשוב יותר ומהותי יותר בתיקי הלקוחות שלנו, הרחבנו את חטיבת ההשקעות האלטרנטיביות אצלנו בפירמה, שכל מטרתה היא לאתר ולהנגיש את אפשרויות ההשקעה הטובות ביותר של העולם האלטרנטיבי לקהל המשקיעים שלנו, ובכלל זה גם אפשרויות לעסקאות נדל״ן מעניינות.

כרגע יש מספר עסקאות מאוד אטרקטיביות, מי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן להצטרף ל רשימת הנדל״ן שלנו. זהו המעגל הראשון אותו אנו מעדכנים על העסקאות שלנו – (בד״כ זה נעצר שם כי המקומות מתמלאים…).

אני ארחיב על אפשרויות של השקעות אלטרנטיביות שונות כמו קרנות גידור, p2p ועוד בתקופה הקרובה. מוזמנים להמשיך לעקוב!

עד כאן להפעם
עומר

נ.ב.

הכנס הבא שלי הולך ומתקרב, ואני מזמין אותך להגיע ולפגוש אותי ואת הצוות שלי באופן אישי הזדמנויות השקעה בעולם של ריבית אפס. הוא יערך ב-19/10, יום שישי במרכז לישראל יפה בפארק הירקון.

בשנים האחרונות השתתפו למעלה מ- 2000 משקיעים ומשקיעות בכנסים שלי, כאשר בכולם כל המקומות התמלאו מס׳ שבועות מראש. אני באמת מעריך כל אחד ואחת שפינו מזמנם כדי לבוא וללמוד על הזדמנויות בעולם ההשקעות, אך בשל הפעילות הרבה מתכוננת באינווסטור 360, אני מצמצם את מס׳ הכנסים שיערכו בשנה הקרובה, ובמקום כנס אחת לרבעון,יתקיימו רק 3 כנסים בשנה. מה שאומר שכמות האנשים שיוכלו להשתתף תקטן, ולכן מומלץ מאוד לשריין כבר עכשיו מקום בכנס הקרוב (להנות מהנחה בהרשמה מוקדמת) כל הפרטים כאן.