תכנון פיננסי – ה Waze של החיים

תכנון פיננסי נכון יכול להשפיע רבות על ההתנהלות הכלכלית שלנו

בפוסט הקודם עדכנתי אתכם לגבי מחזור נוסף של תכנית הליווי ״צו 8%״ שיפתח בקרוב, וגם שאלתי אתכם שאלה: "מהו המשפט שנמאס לי לשמוע?" אז באמת רבים מכם הגיבו, וכתבו לי מה לדעתם המשפט המדובר הזה.

היו כל מיני תשובות – מגוונות, מצחיקות ואף מפתיעות, ואני אתייחס לכך בסוף, אך בינתיים, הבטחתי שאשחרר לצפייה נוספת את הסרטון הראשון בסדרת הסרטונים שהפקתי לקראת המחזור הראשון של ״צו 8%״.

כמה מילים על הסדרה בכללותה: השקעתי בה הרבה מאמצים כדי לזקק עבורכם בצורה הממוקדת ביותר את הידע שנצבר אצלנו בפירמה במשך כמה שנים טובות, ואשר מבוסס על ניסיון של מאות תכנונים פיננסיים, כך שיש למה לצפות.

בחזרה לסרטון מס׳ 1: בסרטון הזה אני מביא דוגמה מאוד מוחשית (שמבוססת על מקרה אמיתי) על המשמעויות מרחיקות הלכת של החלטות פיננסיות שאתם מקבלים במהלך חייכם. המטרה של הסרטון הזה היא למעשה המטרה של השלב הראשון אותו יעבור כל אחד שישתתף בתכנית: לקחת שליטה על הנכסים הפיננסיים שלכם!

מה זה כולל?

• להבין כמה הכסף שלכם באמת עובד/צומח בשבילכם?
• איזו תשואה עשיתם השנה?
• איזו תשואה עשיתם בשלוש שנים האחרונות?
• האם יש היגיון מאחורי כל השקעה והשקעה שאתם מושקעים?
• האם הפיזור שלכם הוא אמיתי או כשיורד גשם אז כל התיק שלכם נרטב? (כלומר, פיזור שהוא לא באמת פיזור)
• האם העלויות שלכם הוגנות?
• ובאופן כללי האם אתם מרגישים מספיק בנוח עם קצב ההתקדמות שלכם?

עכשיו תראו, זה אמנם חשוב מי אתם, בני כמה אתם, אם אתם לפני פרישה או אחריה, כמה כסף אתם מרוויחים וכיצד הכסף שלכם מנוהל, ולמרות זאת דבר אחד בטוח: ב-90% מהמקרים שאני פוגש, בעזרת כמה פעולות חשובות ונכונות הכסף שלכם יכול לייצר הרבה יותר!

(מהן אותן פעולות? אני אחשוף אותן בשידור מיוחד שיערך ב- 16/12 – מומלץ לשריין מקום כבר מעכשיו כאן)

עד אז, חשוב לצפות בסרטון הראשון, ולהתחיל כבר בתהליך האישי שלכם ע״י מיפוי של כל הנכסים שלכם. שבו עם בן/בת הזוג, תעברו על ההשקעות שכמובן מתחלקות לשלושה חלקים חשובים:

1. השקעות נזילות (בשוק ההון)
2. קופות הגמל שלכם,קרן ההשתלמות, הפנסיה וכו'
3. השקעות אלטרנביות (כל השקעה שהיא לא בשוק ההון)

נסו להבין באופן כללי האם אתם מאוזנים בין האפיקים השונים? (איזון הוא מרכיב חשוב בכל תוכנית השקעות) ולגבי כל אחד מהשלושה מרכיבים האם התשואות שלכם השביעו את רצונכם? האם מבחינת מיסוי ניצלתם את כל ההטבות והאפשרויות השונות (ויש אפשריות מצויינות)? או שבכלל מעולם לא טרחתם לבדוק…?

תבינו, השלב הראשון והקריטי בכל תכנית השקעות טובה, הוא לבצע שיקוף אמיתי ומדוייק של המצב הנוכחי. כמו שאני אומר בסרטון, תכנון פיננסי זה הוויז של החיים, אבל בלי נק׳ מוצא, גם האפליקציה הכי מתקדמת בעולם לא תדע איך למפות עבורנו את המסלול ליעד אותו אנו רוצים לכבוש.

אז יש לכם עבודה לעשות, בינתיים גשו לצפות בסרטון מס׳ 1 ותגיעו מוכנים לסרטון 2 שיצא בקרוב.

עד כאן בינתיים,
עומר

נ.ב.
כמעט שכחתי 🙂
מהו המשפט שכבר נמאס לי לשמוע?

אז תראו, בסוף כל מחזור של הקורס הפרונטלי, ובסוף כל וובינאר או מפגש שערכנו במסגרת תכנית צו 8%, המשתתפים ניגשים גם אלי וגם לחברי הצוות שלי וכולם אומרים בסופו של דבר ואריאציות שונות של אותו משפט: "חבל שלא לימדו אותי את זה לפני, ועוד יותר חבל שלא פעלתי קודם".

אז לשמחתנו תוחלת החיים עלתה, והיום גם לגילאי הפרישה יש עוד הרבה מאוד שנים של השקעות ועל אחת כמה וכמה, אנשים שעדיין לפני פרישה ועדיין נמצאים בשלבים השונים של הקריירה.
כך שאני בהחלט מפציר בכל אחד מכם לגשת ולצפות בסרטון הראשון, כדי שלא תתעוררו בעוד שנה או יותר ותגידו לעצמכם.. "חבל שלא לימדו אותי את זה…וחבל לא פעלתי קודם".

לצפייה בסרטון מס׳ 1 לחצו כאן.מאמרים