צ'קאפ פיננסי

מה זה בדיוק צ׳ק אפ פיננסי?

צ׳ק אפ פיננסי זהו השלב הראשון והקריטי בתהליך של תכנון פיננסי כולל, אשר בסופו של דבר יעניק לכם תוכנית השקעות מוקפדת ומותאמת אישית במיוחד עבורכם. שתלווה אתכם ואת התא המשפחתי שלכם שנים רבות קדימה.

אם נחזור רגע לאנלוגיה בין תכנון פינסי לוויז, תכנון פיננסי זה תהליך מאוד דומה בעל 3 שלבים:

כתובת היעד

אלו בעצם מטרות החיים שלכם, השאיפות, החלומות וגם הצרכים האובייקטיבים הנדרשים כדי לתמוך ברמת החיים שלכם.

המסלול

אלו למעשה ההשקעות והחסכונות שאתם צריכים ליישם כדי להגיע ליעד.

זמן ההגעה 

זה ההון שאתם צריכים לצבור כדי לתמוך בכל היעדים והמטרות והחלומות.

האנלוגיה הזו עוזרת מאוד להמחיש את המהות של תהליך תכנון פיננסי כפי שאנו מבצעים כאן באינווסטור. אבל כל תהליך מתחיל בצעד הראשון.

ועכשיו חישבו מהו הדבר הראשון שקורה כאשר אתם פותחים את אפליקציית הוויז?

נכון מאוד, האפליקצייה מאתרת את המיקום שלכם. כי בלי להבין איפה אתם נמצאים, אי אפשר לתכנן את המסלול – זה בדיוק הצ׳ק אפ הפיננסי.

זה השלב בו מייצרים את התמונה המלאה של הנכסים הריאלים הפיננסים והפנסיונים שלכם, ממפים את מקורות ההכנסה היום ובעתיד, כולל בפרישה. מגדירים את הוצאות המחייה השוטפת שלכם היום ובעתיד, ומבינים את ההוצאות החד פעמיות שצפויות לכם במהלך החיים, עבורכם ועבור כל התא המשפחתי.

 

מה זה נותן לכם? 

אחרי שנייצר את התמונה המלאה, נגיע – 2 תובנות מרכזיות. 

  1. מהי תשואת מטרה שאתם חייבים להשיג על ההון העצמי כדי להישאר במסלול מבלי לגרוע מההון ואף להמשיך ולהשביח אותו. כמו הגרף שאתם רואים כאן כדוגמה 

וזה יוביל אותנו לתובנה הבאה:  

2. האם המצב הקיים של תיק הנכסים שלכם מותאם גם למטרות החיים שלכם וגם למצב השווקים. 

המטרה המשותפת שלנו היא לייצר את המסלול האישי שלכם אל היעד. ברגע שתראו ותבינו את הדרך ליעדים,  אתם תגלו שזה מוסיף מימד מאוד חזק של וודאות, בטחון ושקט נפשי. וזה לא פחות חשוב מההשקעות עצמן. 

מה הצעד הבא?​

תאמו איתנו עוד היום פגשית צ׳ק אפ פיננסי עם אחד מהמתכננים הפיננסים המוסמכים שלנו. דבר ואיתנו כבר עכשיו,
אם זה ע״י
השארת פרטים כאן בטופס או במעבר לשיחת וואטסאפ ישירה.

ואפשר גם להמשיך ולגלות עוד על התהליך איתנו
ועל השלבים הבאים:

שאלות נפוצות על צ'קאפ פיננסי

יש ארבע קבוצות עיקריות:

1. מי שנפגשו באופן חד פעמי עם סכום כסף גדול, למשל בעקבות אקזיט, ירושה או גירושים;

2. בני 67-55, לקראת פרישה, שמבינים כי צפויה להם ירידה בתזרים ובצידה הוצאות כבדות פתאומיות כמו עזרה לילדים עם חתונה או דירה;

3. גיל הזהב – לאחר הפרישה, שלא פעם מלווה גם בסכום חד פעמי גדול;

4. חבר'ה צעירים יותר, בני 55-35, עם הכנסות גבוהות (הייטקיסטים, בעלי חברות, עצמאים מצליחים). אלה, שבעבר תכנון פיננסי היה פחות רלוונטי עבורם, מבינים כיום כי בעולם דינמי אין ודאות שיכולת ההשתכרות הנוכחית תישמר. לכן, הם מעוניינים בתהליך אגרסיבי של הגדלת הכנסה פסיבית שתוכל לספק להם עוד רגל חזקה.

בקורס מבוא לכלכלה לומדים את ההבדל שבין רואה חשבון לכלכלן: בעוד שהראשון מחשב את מה שיש, השני מכניס לחישוב גם את מה שיכול היה להיות או ניתן היה לעשות (העלות האלטרנטיבית, בלשון מקצועית).

יש משהו מתסכל במחשבה "מה היה אילו"; בהתבוננות בדיעבד על הטבלאות ועל השנים המצוינות שפספסנו. אל תלכו לשם. להיפך: תראו בזה דרבון להמשך. תחשבו כמה מדכא יהיה לחשוב על הזמן הנוכחי בעוד כמה שנים, אם לא תפעלו עכשיו. והנה עוד בשורה מנחמת: בתוחלת החיים הנוכחית, גם לפנסיונרים, ודאי לאנשים לפני פרישה, יש עוד שנים רבות להשקיע.

תכנון פיננסי איננו הבטחה לרווח בשורה התחתונה, להכנסות שיעלו תמיד על ההוצאות, לתשואה גבוהה ומובטחת או לתזמון מדויק של שוק המניות (מה שכידוע, אלא אם בנבואה או בהונאה עסקינן, בלתי אפשרי לביצוע). זה גם לא פתרון בית ספר – המתודולוגיה אולי דומה עבור רובנו, אבל התוצאה אישית לגמרי. תכנון פיננסי חייב להיות פרסונלי ולא מוצר מדף.

טוב ששאלתם – בשביל זה אנחנו כאן. כדי ללוות אתכם צעד צעד, בתהליך מאוד סדור והגיוני, שמתחיל בבדיקת הקיים, נמשך בחידוד הצרכים, עובר למפת דרכים מסודרת ומקיפה לכסף שלכם ומגיע להטעמת התוכנית בפועל, תוך עדכון שלה מעת לעת בהתאם לנסיבות המשתנות במאקרו ובמיקרו – בשווקים ואצלכם בכיס.

אנחנו מבטיחים לעשות את זה הכי פשוט שרק אפשר, ולא רק כי יותר נעים לעבוד ככה. אנחנו באינווסטור 360 מאמינים באמת ובתמים – וגם רואים את זה כמעט על בסיס יומי – שהסיבה מספר אחת לטעויות היא חוסר הבנה.

לכן אנחנו משקיעים באינספור פריטי תוכן מקוריים – קורסים, וובינרים שבועיים, מאמרים ועוד (מוזמנים למצוא אותם באתר הקורסים שלנו). באותה שקדנות יטפל כל מתכנן פיננסי לא רק בתיק שלכם, אלא בראש ובראשונה בכם. כדי שתבינו בדיוק מה אנחנו מציעים לכם לעשות, ואפילו – ואולי בעיקר – למה.

שנתחיל לשפר את התשואות שלך?