עולם הריטייל החדש והשפעתו על קרנות הריט – יוטב קוסטיקה

מארחים את יוטב קוסטיקה - הכלכלן הראשי של בית ההשקעות ״מור״

להאזנה לפרקים נוספים

יוטב קוסטיקה – הכלכלן הראשי של בית ההשקעות ״מור״

 

את תחילת השיחה עם יוטב הקדשנו כדי ללמוד קצת יותר על  הרקע המקצועי ותחילת הדרך שלו לפני כעשור במור כאחד העובדים הראשונים, כאשר ההתקדמות האישית שלו  השתלבה בתהליך הצמיחה של גוף צעיר ודינמי שהפך בשנים האחרונות לאחד המוסדיים המובילים בישראל.

 

מכאן המשכנו לדבר על תמונת המאקרו בשווקים, ועל הגורמים שלדעת יוטב יתמכו בצריכה מוגברת בשנה שנתיים הקרובות, ובשאלת זמניות האינפלציה והגורמים הדיפלציונים שנתמכים ע״י היעילות הטכנולוגיות והנגישות שהיא מאפשרת  לאינדבידואלים להשתתף בשוק הגלובלי.

 

אחרי החלק הפותח עברנו לנושאים העיקריים שלנו –

 

יחסי הכוחות המשתנים בעולם הריטייל.

 

מהנתונים שיוטב הציג לנו, עולה תמונה מאוד ברורה של התחזקות מותגי העל מצד אחד, יחד עם עלייה בביקוש לביגוד ספורטיבי, אך מצד שני, כל שכבת הביניים של מותגי הביגוד המובילים נמחקת כמעט לגמרי לטובת רשתות הדיסקאונט ומפלצות האונליין שמאפשרות  חווית קנייה מושכת יותר ויחס אטרקטיבי יותר של value for money.

 

כדוגמה ראינו את חברת GAP על מותגיה השונים שדווקא הצליחה לשרוד את הקורונה ולהתחזק, ע״י ניצול התקופה להתייעלות  שבאה לידי ביטוי בסגירת חנויות, ומעבר מסיבי לאונליין. (כשיש מגיפה והגבלות, יותר קל לסגור חנויות ולפטר עובדים..)

 

לעומת זאת, היו מותגים אחרים שפחות הצליחו, ומכאן הדיון שלנו גלש  לניתוח יחסי הכוחות בין חנויות הכלבו הגדולות בעלות העבר המפואר, דוגמת מייסיס, ג׳י סי פני, וכד׳ לרשתות הדיסקאונט כמו טי ג׳י מקס, מרשל ועוד..

מהנתונים שיוטב הציג לנו אין ספק שהקרב הזה הוכרע וקהל הצרכנים הצביע ברגליים. הקרב הזה שהוכרע למעשה גם שינה את תמהיל החנויות שאנו מכירים מהקניונים הגדולים. אם בעבר נשענו הקניונים על חנויות הכלבו הגדולות כשוכר עוגן שתופס נפח גדול וגם אחראי על חלק ניכר מהטראפיק, הרי שכעת, הן מחפשות שוכרים אחרים ואטרקציות שונות כדי לגרום לנו להמשיך להגיע לקניון, ולשינויים הללו יש השלכות..

 

סקירה וניתוח של התחומים המענינים בשוק הנדל״ן הסחיר  (קרנות הריט)

מכאן, ובאופן טבעי הדיון שלנו גלש לתחום קרנות הריט המסחריות – בעלות הקניונים הגדולים, בעיקר MAC ו- SPG ומשם המשכנו לאפיקים נוספים כמו חוות שרתים, תחום הבריאות ובתי האבות, לוגיסטיקה ותשתיות, וגם ניתוח מעניין של יוטב לתחום הבא שימשוך כסף גדול של מוסדיים ויגרור עלייה משמעותית במחירי הנכסים.

 

לקראת סיום, דיברנו גם קצת על טוויטר שהפכה להיות פלטפורמה מאוד מרתקתבתחום הפיננסים, שעוזרת להנגיש מידע וידע בצורה מעמיקה, ומאפשרת למשקיעים להיחשף לתכנים של דמויות בכירות כמו יוטב בעצמו, וזו הזדמנות להזמין אתכם לעקוב אחרי יוטב בטוויטר ולהנות מהתכנים שהוא מעלה  (וגם להתחיל לעקוב אחרי החשבון שלנו)

 

וממש לקראת סיום העלנו אנקדוטה מעניינת (שלא כולם מכירים) על הקריירה הקודמת של יוטב  בתור כדורסלן מקצועי שגם היה חלק מקבוצת הפועל חולון שזכתה בגביע המדינה בכדורסל ודיברנו איתו על הנק׳ המקבילות בין ספורט מקצועני ועולם ההשקעות, גם מהבחינה המנטלית.

 

כל מה שציינתי כאן זה ממש רק על קצה המזלג מתוך שיחה מעמיקה וקולחת עם איש השקעות מרתק ויסודי, ואני ממליץ בחום לצפות בהקלטה המלאה או להאזין לפודקסט.

אני רוצה להודות ליוטב על הזמן,והנכונות לחלוק איתנו לא מעט נתונים מעניינים ותובנות מסקרנות על מצב השווקים והכלכלה באופן כללי, וגם על מס׳ תחומים שניתחנו באופן ספיציפי, ואני בטוח שנזמין אותו לשוב אלינו מתישהו בעתיד בקרוב.

 

בפקקים, בזמן שטיפת כלים או בעבודה מוזמנים להאזין לנו בפודקאסטים השונים לכל אורך השבוע –
חפשו את "רשת אינווסטור לייב" בספוטיפיי, אפל פודקאסטס, גוגל פודקאסטס ובכל שאר אפליקציות הפודקאסטים האחרות
לחצו על הבאנר להאזנה

להאזנה לפרקים נוספים